Propouštěcí pohovor

Dojde-li k situaci, kdy musí zaměstnavatel podstoupit tzv. propouštěcí pohovor se zaměstnancem, bývá to nejčastěji ze tří důvodů: 1. Je nespokojen s jeho prací 2. Musí propouštět z výrobně-organizačních důvodů 3. Zaměstnanec dává výpověď Žádná z těchto situací není příjemná.

Hodnotící pohovor

Cílem hodnotícího pohovoru je vyjasnění vzájemných očekávání mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Smyslem má být nastavení podmínek k profesnímu růstu, k možnostem správného využití zaměstnancova potenciálu, k poskytnutí zpětné vazby, k motivaci a v neposlední řadě k nastolení kolegiálních vztahů a loajality ve firmě.

Přijímací pohovor a jak ho vést

S pozvanými uchazeči se setkáváme v předem domluvené kanceláři v určený čas. Výběrová komise je připravena plně se věnovat uchazeči.

Výběrové řízení a co mu předchází

Prvním a velice důležitým krokem, jenž předchází přijímacímu pohovoru při hledání vhodných kandidátů na potřebné pracovní pozice, je dobře zvolit médium, kde budeme inzerovat.

23.10.2014

Asociace Hospodářských komor Jihozápad

29.05.2014

Okresní hospodářská komora Klatovy

K podpoře podnikatelských aktivit a prosazování a ochraně zájmů svých členů byla zákonem 301/1992 Sb. zřízena Hospodářská komora České republiky a Agrární komora České republiky. Její součástí je Okresní hospodářská komora Klatovy. Má právní subjektivitu a je zapsaná v obchodním rejstříku od července 1993.

29.05.2014

Nový profesní život začíná

Okresní hospodářská komora v Klatovech přichází s projektem, který uvítají lidé ohrožení ztrátou zaměstnání, stejně jako firmy, jimž osud propouštěných zaměstnanců není lhostejný.