01.09.2014

Propojení průmyslu se vzdělávacími institucemi se vyplatí

Okresní hospodářská komora Klatovy řadu let podporuje propojení školských zařízení s průmyslovými podniky a firmami. Protože se informace o hospodářství této země objevují právě na půdě hospodářských komor, je zřejmé, že půjde o podporu především technických oborů, o něž se zájem v uplynulých letech ze strany rodičů a žáků propastně snížil. Na druhou stranu jsou právě ty obory, které zajistí absolventům kvalitní uplatnění, nepředhodí je úřadům práce jako nezaměstnatelné uchazeče.